Wybór welonu ślubnego.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego welonu do danej sukienki ślubnej. Obraz panny młodej powinien tworzyć całość. Poszczególne elementy nie mogą się wzajemnie wykluczać. W tym artykule przedstawimy przydatne wskazówki i porady na temat wyboru welon.

Wybierając welon należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów: długość, kolor, wykończenie, ilości warstw i możliwości zamocowania do włosów. Rozważmy dokładniej każdy z tych kryteriów.

Bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniej długości welonu. Przed zakupem należy przymierzyć welon wraz z suknią. Dzięki temu od razu możemy ocenić, czy są one w zgodzie ze sobą. Długi welon nadaje romantyczny i kobiecy wygląd, z kolei krótki sprawi, że obraz panny młodej będzie radosny. Welon ponadto powinien być wygodny do noszenia. Długi welon może utrudniać poruszanie się, co spowoduje, że zostanie ściągnięty. Welon średniej długości będzie znacznie bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Kolor welonu powinien współgrać z tonacją sukni. Do białej sukni należy wybrać tylko biały welon, do sukni kremowej- welon kremowy, z kolei do sukni w kolorze Ivory – welon w odcieniu kości słoniowej.

Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest wykończenie. Mogą to być na przykład: koronka, haft, cekiny, kryształy lub brak dekoracji. Do koronkowej sukni będzie pasował delikatny welon z koronki. Prostą suknię uzupełni welon bardziej złożony.  Należy zwrócić także uwagę na elementy dekoracyjne sukni, jeżeli występują na niej kryształki, szukajmy welonu również z takimi ozdobami.

Innym kluczowym kryterium jest liczba warstw. Wielowarstwowy welon wygląda obficie i obszernie. Zasłonka jednowarstwowa stwarza lekki i płynący obraz. Przed zakupem panna młoda musi zdecydować, która z opcji najlepiej nadaje się do jej wizerunku.

Ukryte mocowanie welonu uzupełnienia i zwiększenia piękno wizerunku panny młodej. Jeśli masz ustaloną fryzurę, pomyśl o tym, jak welon zostanie dołączony do włosów (w której części, górnej lub dolnej).

welon dreamwedding.plŹródło zdjęcia: de.weddbook.com, pinterest.com, wantthatwedding.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.