Wesele w stylu lat 50-tych.

Retro wesele w stylu lat 50-tych – to elegancki i szykowny wygląd. Z czym kojarzą nam się lata 50-te? Czerwona szminka, klasyka Hollywoodzkiego kina, Elvis Presley, Różowy „Cadillac” i koktajle mleczne. To jest jasna i nieokiełznana radość dająca dobry nastrój wszystkim, bez wyjątku!

W co się ubrać na wesele w stylu lat 50-tych? W tym czasie przyszedł nowy styl i wygląd, proponowany przez sławnego Christiana Dior. Sylwetka „klepsydry”, sukienka długości do kostki i zatrzaski – to obraz, który przedstawia idealną narzeczoną w dniu ślubu.

lata-50

Akcesoria uzupełniają całość, wśród których zajmuje szczególne miejsce woalka. Włosy i makijaż w stylu lat 50-tych to elegancja i seksapil w jednym! Pin -up królujący wówczas robił furorę. Makijaż z mocno podkreślonymi czerwonymi ustami i czarną kreską na powiece.

lata-501lata-502

Możesz poprosić znajome, drużki, aby wybrali stroje, sukienki w stylu podobnym do Panny Młodej, ale o bardziej żywych kolorach. Dowolność kolorów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie – zielony, niebieski, czerwony, paski kolorowe i, oczywiście, groszek, który był szczególnie wyróżniony w tamtych czasach.

lata-503

Pan Młody może być wystylizowany niczym Elvis Presley lub po prostu dodać pasujący tematycznie kostium. Na przykład stylowy kapelusz lub butonierka, czy spinki do mankietów w postaci gitary.

lata-504

Zaproszenia mogą być na przykład w postaci biletów do kina – jeden z hitów lat 50-tych. Nawiasem mówiąc, można wprowadzić celowy „błąd” w dacie ślubu, zastępując 2rok 013 – 1953.

lata-505

Pomysły na dekoracje ślubne: girlanda z flagami, na których spisywano rok i najważniejsze wydarzenia (dla gości to nie tylko zabawa, ale również przypomnienie historii!). Transparenty z Elvisem oraz wiele elementów wykonanych z płyt winylowych. Rozkład miejsc siedzących gości można dokonywać w formie kart z nazwiskami hollywoodzkich filmów, popularnych w latach 50-tych.

lata-509

W ciągu 50 lat zyskał niezwykłą popularność mleczny napój! Zorganizujcie ślubny bar milk shake, goście będą zachwyceni powrotem do dawnych lat.

lata-508

Ciasta i desery zamówcie w tym samym stylu retro.

lata-507

Zdjęcia ślubne w stylu lat 50-tych – jasne, zabawne i pogodne. Bardzo ozdobi zdjęcia różowy „Cadillac” – ulubiony samochód Elvisa!  lata-506

Źródła zdjęć: pinterest.com

2 Komentarzy

  1. Gosi a

    Witam a do sukni ślubnej z lat 50 pan młody może być ubrany w smoking? Dziękuję

    1. DreamWedding.pl

      Smoking ślubny to elegancki rodzaj stroju. Według savoir-vivre ślubnego, kiedy mężczyzna wybiera smoking, przyszła panna młoda powinna założyć długą suknię ślubną. Wśród sukien ślubnych z lat 50 przeważają – krótkie, jednak równie szykowne i eleganckie. Odpowiadając na Pani pytanie – uważamy, że połączenie sukni ślubnej z lat 50 (krótkiej) i smokingu będzie wyglądać kontrowersyjnie. Lepiej by było, gdyby do krótkiej sukni ślubnej, pan młody założył prosty garnitur z dodatkiem kamizelki czy szelek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.