O czym warto pamiętać przy wyborze pierwszego tańca?

Praktycznie każda zabawa weselna rozpoczyna się pięknej tradycji, jaką jest pierwszy taniec nowożeńców. Pamiętaj, taniec to odbicie Waszych dusz, to Wy decydujecie czy to będzie melodyjny walc pełen romantyzmu i miłości, czy namiętne tango lub szalony, energiczny taniec. Co wybrać? Jakie szczegóły wziąć pod uwagę? O tym dowiecie się już dziś w najnowszym artykule.

Na początku młoda para powinna określić jaki styl tańca preferuje: powolny lub szybki. Przy wyborze ważny jest też styl wesela. Przykładowo: na luksusowy ślub idealny będzie walc lub tango.

Po określeniu stylu, trzeba wybrać utwór. Kolejna ważna zasada – utwór powinien być znany i lubiany przez parę młodą, a jednocześnie odpowiadać wybranemu stylowi. Kompozycja utworu powinna być taka, przy której można odpocząć, a tańcząc odczuwamy radość.

Kolejną kwestią jest decyzja, czy uczyć się samemu, czy wybrać specjalistę. Wybierając dobrego choreografa można liczyć na przygotowanie wspaniałego widowiska tanecznego, które zadziwi swoim pięknem i wdziękiem wszystkich gości. Pamiętaj jednak, że nauka tańca wymaga czasu. Nie zniechęcaj się niepowodzeniami, jak to mówią: trening czyni mistrza:)

Pierwszy taniec to nie egzamin, warto więc się zrelaksować, zaufać partnerowi, a w razie wpadki – improwizować!

dreamwedding.pl pierwszy taniec 2

Kilka dodatkowych wskazówek:

1. Czasami ta piękna tradycja jaką jest pierwszy taniec staje się przeszkodą w przygotowaniu ślubu. Budzi ona wśród narzeczonych wiele sprzeczności. Starajcie się uniknąć tej sytuacji, znajdźcie wersję kompromisową, która zadowoli zarówno Ciebie jak i partnera. W przeciwnym razie ta romantyczna chwila może stać się dużym problemem.

2. Podczas tańca tak bardzo jak jest to możliwe, staraj się zrelaksować i dobrze bawić. Poczuj wzruszającą chwilę, bo to dzieje się tylko raz w życiu. Dwie kochające się osoby w tańcu – nie ma nic bardziej pięknego i romantycznego…

3. Niezapomnianą atrakcją podczas pierwszego tańca mogą być oryginalne dodatki – bańki mydlane, konfetti, świece, itp. Takie posunięcie stworzy niepowtarzalną atmosferę, zapewni ogromne wrażenia i na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Źródła zdjęć: de.weddbook.com, 1. flickr.com, 2. Photo by Caroline Ben Photography, projectwedding.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.