Najpopularniejsze kwiaty i kolory wybierane do bukietów ślubnych.

Najpopularniejsze kwiaty i kolory wybierane do bukietów ślubnych.

Mamy dzisiaj ogromny wybór kwiatów i kolorów do dekoracji ślubnych. Jest ich tak wiele, że trudno zdecydować i dokonać właściwego wyboru. W tym artykule przedstawimy najbardziej popularne kwiaty wybierane do wiązanek ślubnych.

1. Róże
Symbol piękna i miłości… Róża jest niekwestionowanym światowym liderem wśród kwiatów ślubnych. Róża nadaje się do każdego stylu, pasuje do każdej kompozycji, a sama w sobie, bez żadnych dodatków wygląda świetnie.

2. Tulipany
Delikatne tulipany są często związane z wiosną, choć uważane są za kwiaty całoroczne. Ogromna liczba odmian i bogata paleta kolorów daje przestrzeń dla kreatywności i realizacji najbardziej śmiałych pomysłów.

3. Piwonie
Piwonie, soczyste, delikatne i eleganckie kwiaty. W ostatnich latach na całym świecie jest duże zapotrzebowanie wśród narzeczonych na piwonie. Z piwonii można zrobić jednolity bukiet, a także kompozycję kwiatów z ich udziałem, w każdym przypadku piwonie będą wyglądać świetnie. Można je zamówić bez problemu późną wiosną oraz wczesnym latem, jesienią i zimą będzie to trudniejsze i bardziej kosztowne.

4. Storczyki
Orchidea to egzotyczny kwiat, pomimo faktu, iż teraz można go kupić w każdym sklepie z kwiatami. Jego niepowtarzalny urok i luksusowy wygląd doskonale uzupełniają złożony wizerunek Panny Młodej, mogą także stać się dekoracją całego ślubu.

5. Eustoma
Eustoma symbolizuje spokój, piękno i młodość. Jej kwiaty przypominają małe róże. W kompozycjach kwiatowych wyglądają bardzo naturalnie i delikatnie. Jednak jest to bardzo kapryśna roślina, która lubi wilgoć i nie toleruje ekstremalnych temperatur, dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z tego kwiatu, zwłaszcza w zimnych porach.

6. Kalle
Kalla to arystokratyczny kwiat, symbol dobrobytu i obfitości, jest idealnym kwiatem na wesele w stylu tradycyjnym, klasycznym. Duże kwiaty w kształcie kielicha, aby bukiet był delikatny i wyrazisty.

7. Anemony
Anemony są kwiatami kruchymi, delikatnymi i eleganckimi, tak jak sama Panna Młoda. Mają bardzo kontrastujący kolor, który wygląda świetnie w kompozycjach kwiatowych, nadając im elegancki i wyrafinowany wygląd.

8. Frezje
Frezja jest delikatnym i pełnym wdzięku kwiatem z subtelnym i wyrafinowanym zapachem. Będzie on świetnym dodatkiem do bukietu ślubnego lub centralnym punktem kompozycji.

9. Hortensje
Hortensja to bardzo popularny kwiat wśród mody ślubnej. Utrzymuje kształt, nie blakną przez wiele godzin, i dobrze komponuje się z innymi kolorami, szczególnie bielą i kremem.

10. Gerbery
Gerbera jest bardzo pozytywnym kwiatem. Jeśli zdecydujesz się na wybór gerbery, wówczas wygląd bukietu będzie bardzo istotny – musi zawierać lekkość, figlarność i prostotę.

11. Goździki
Goździki robią wspaniałe „aksamitne” fale, nadają delikatności bukietom. Ponadto nie ma żadnych ograniczeń dotyczących palety kolorów. Są dostępne przez cały rok.

marriage-168831_1920

 

2 Komentarzy

  1. Alex

    A co to za kwiat z zdjęcia?

    1. DreamWedding.pl

      frezje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.