Najpiękniejsze suknie ślubne w historii.

Suknie ślubne bogatych i sławnych Panien Młodych zawsze przyciągają uwagę, ale nie wszystkie z nich znajdują się w historii światowej mody ślubnej. Wybraliśmy najbardziej udane suknie ślubne narzeczonych, które w tym samym czasie stały się wzorem do naśladowania.  W niektórych przypadkach wzór pozostał aż do teraz.

1. Suknia ślubna księżnej Diany.

Niespodziewanie suknię dla przyszłej księżnej szył nie znany projektant mody wraz z grupą młodych projektantów. Suknia została wykonana z jedwabiu i tafty. Krój sukienki doskonale podkreśla sylwetkę. Jako dekoracji użyto diamentów i pereł naturalnych. Za suknią ciągnął się tren o długości 8 metrów!

kultowe panny młode Diana Spencer

2. Suknia ślubna Jacqueline Kennedy

Kolejne miejsce w historii zajęła suknia ślubna Jacqueline Bouvier, która w 1953 roku poślubiła Johna F. Kennedy’ego. Suknia ślubna została zaprojektowana przez projektantkę Ann Lowe. Wspaniała suknia ozdobiona była miniaturowymi kwiatami i wstążkami.  Teraz suknia pierwszej damy przechowywana jest w Bibliotece Kennedy’ego w Bostonie.

kultowe panny młode Jacqueline Kennedy

3. Suknia ślubna Marilyn Monroe

Marilyn była zamężna kilka razy, ale nie wszystkie jej suknie były wydarzeniem w świecie mody ślubnej. Tylko jedna z nich wywołała podziw wśród ludzi. Suknia, którą Marilyn miała na ślub z Joe DiMaggio, baseballistą. Tą sukienką „uczennicy” był zaskoczony cały świat: prosty kostium, w kolorze brązowym z białym kołnierzem. Bardzo oryginalny wybór na symbol seksu swojej epoki!

kultowe panny młode Marilyn Monroe

4. Suknia ślubna Grace Kelly

Suknia ślubna Grace Kelly jest jedną z norm mody ślubnej, które projektanci prowadzą przez dziesięciolecia. Na ślubie z księciem Rainier aktorka wybrała bardzo harmonijną i elegancką suknię w stylu „księżniczki”. Dół sukienki szeroki niczym dzwon, na górze antyczne koronki i błyszczące perły.

kultowe panny młode Grace Kelly

5. Suknia ślubna Audrey Hepburn

Audrey Hepburn, którą wszyscy znamy z „Śniadania u Tiffany’ego”, była dwukrotnie zamężna. Jednak najpiękniejszą suknię ślubną według ekspertów mody, nie nosił w prawdziwym życiu, lecz w filmie „Zabawna buzia”. Ta urocza sukienka była przykładem stylu latach 50. Aktualnie ten styl powraca ponownie. Sylwetka „klepsydry”, długość do kostki i lakoniczna i w eleganckim stylu podkreślająca kobiecość.

kultowe panny młode Audrey Hepburn

6. Suknia ślubna Victorii Beckham

Ślub Victorii i David Beckham odbył się w starym zamku i był naprawdę królewski. Panna Młoda wybrała suknię składającą się z dwóch części: ściśle przylegającego gorsetu oraz szerokiej spódnicy. Suknia w kolorze szampana zaprojektowana została przez topową projektantkę mody ślubnej Verę Wang.

kultowe panny młode Victoria Beckham

7. Suknia ślubna Kate Middleton

Tą suknię mogliśmy obserwować dopiero w 2011 roku. Jednak nie ma wątpliwości, że w historii mody ślubnej będzie to jeden z jej najlepszych wzorów. Elegancka sukienka o sylwetce „księżniczki”, uszyte z najwyższej klasy jedwabiu i koronki. Stworzona przez światowej sławy projektanta mody Alexandra McQueena. Zaraz po ślubie Kate i William zaczęły się pojawiać w sklepach egzemplarze, które zostały wykonane na podstawie sukni założonej przez księżną. Suknia ślubna Kate Middleton wzbudziła wiele emocji, które nie ustępują aż do teraz.  kultowe panny młode Kate Middleton

Źródła zdjęć: pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.