My już znamy – trendy ślubne 2016!

A oto na co czekaliście! Na początku nowego roku, na pewno zastanawiacie się co na nas czeka w nowym sezonie ślubnym. Już teraz prezentujemy trendy ślubne na 2016 rok! Zapraszamy do lektury!

1. Kameralne wesele
Głównym trendem w tym roku będzie kameralny ślub! Istotą nie jest, aby swój ślub zorganizować na pokaz dla jak największej liczby osób, ale zorganizowanie go w sposób który będzie najbliższy naszemu sercu. Zamiast tradycyjnej sali bankietowej, można wybrać dworek, zaprosić tylko te osoby, które naprawdę chcemy, zobaczyć w dniu ślubu. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę można użyć szczegółów, które są dla Ciebie ważne – jakieś symbolicznych rzeczy, zdjęć, ulubionej muzyki, domowej roboty jedzenia/alkoholi lub coś innego. A co najważniejsze, będziesz cieszyć się nie tylko świętowaniem w gronie najbliższej rodziny, ale także będziesz mógł zwrócić uwagę na każdego gościa z osobna.

trendy 2016 1

2. Nowożeńcy
Naturalność i komfort w tym sezonie są mile widziane. Nieporęczne szerokie sukienki, modele ograniczające ruch, nie są polecane w tym roku. W tym sezonie tkaniny naturalne, wielowarstwowe, eleganckie podkreślające piękno i komfort będą zyskiwać na popularności. Oprócz sukien ślubnych nie zapomnij o makijażu i kolorze włosów w naturalnych kolorach ziemi – nie zmieniają się nie do poznania! Wybór garnitur dla pana młodego, też staje się kwestią nie obowiązkową. Oczywiście, wszystko zależy od ogólnej koncepcji obchodów, ale jeśli ślub planowany jest mniej tradycyjnie i niekonwencjonalne, młoda para może wybrać mniej formalny strój, zwłaszcza jeśli klasyczny garnitur to rzadki gość w szafie pana młodego. Kurtka w jaśniejszych odcieniach, szelki, koszula w kratę i spodnie w casualowym stylu dobrane według gustu, ale najważniejsze, żeby wygląd pary był harmonijny i w jednym stylu.

trendy 2016 2

3. Wianek z żywych kwiatów
Wieniec z kwiatów na głowie panny młodej będzie fajnym dodatkiem do zdjęć weselnych. Wcześniej był częścią stylizowanych zdjęć, ale teraz jest coraz częściej wykorzystywany do tworzenia obrazu prawdziwego ślubu. Warto zauważyć, że przyczynił się do tego styl bohemy, tak popularny i chętnie wybierany do dziś.

trendy 2016 3

4. Zapraszanie gości
Dobór gości jest ważną częścią organizowania przyjęcia. Wcześniej wszystko ograniczało się jedynie do ogólnych zdjęć, konkursów i drobnych upominków, ale czas się zmienia. Lista osób zapraszanych jest sukcesywnie zmniejszana, wyrażenie „powinien zostać zaproszony” słyszy się coraz rzadziej, ponieważ chcemy, aby w tak ważnym dniu z byli z nami obecni tak naprawdę tylko Ci z którymi chcemy przeżywać tą uroczystość. W przypadku mniejszej liczby gości będzie łatwiej zwrócić uwagę na wszystko, oraz dać gościom ciekawe podarki w podziękowaniu za przybycie, a w zamian dostać bardzo ciepłe i serdeczne życzenia. Wierz mi, dla takiej atmosfery jest warto!

goscie 2016

5. Ręcznie wykonane ozdoby
Odręcznie wykonane napisy na zaproszenia i nie tylko zdobyły serca nowożeńców w ubiegłym roku i ta tendencja w tym roku nadal się podoba i zachwyca. Ręcznie wykonane, napisy na transparentach, znakach, planach oraz winietkach, etykiety na podarkach dla gości – w elegancki sposób dodadzą szyku dekoracjom weselnym.

trendy 2016 kaligrafia

6. Żarówki
Dodatkowe oświetlenie na weselu tworzy bardzo ciepłą i przyjazną atmosferę – czyli to, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku. Ciepłą, przyjazną atmosferę możemy osiągnąć, używają świec, ale w dzisiejszych czasach ludzie wolą użyć kilka żarówek oraz girlandy. Takie ciekawe świetlne akcesoria wyglądają naprawdę stylowo i niebanalnie, czyniąc atmosferę jeszcze bardziej uroczystą i jednocześnie przytulną.

trendy 2016 żarówka

7. Warsztaty
Pomysł na organizowanie kursów mistrzowskich po prostu ogarnął cały świat, a przyjęcie weselne nie jest tu wyjątkiem. Na odwieczne pytanie – jakie atrakcje przygotować dla gości na weselu, rezygnując z banalnych i wulgarnych konkursów – nie znaleziono jednoznacznej odpowiedzi. W czasie przyjęcia weselnego można zorganizować kilka ciekawych warsztatów dla gości, będzie to świetna zabawa i bardzo przyjemne zajęcie dla każdego!

8. Technika barwienia DIP
Znane nam wszystkim Ombre przekształciło się w nowy sposób dekorowania przyjęć weselnych – od sukien ślubnych przez tkaniny a zakończywszy na zaproszeniach. Jego istotą jest ręczne barwienie materiałów, stopniowe zanurzenie jednego końca materiału w barwniku spowoduje, że stopniowo zmienia się kolor produktu, powodując płynne przejście kolorów. Barwienie materiałów w technologii DIP wymaga pracy z tkaniną lub papierem. Materiały przygotowane w ten sposób wyglądają ciekawie i stylowo. Na potwierdzenie tego poniżej znajduje się kilka zdjęć obrazujących tą tematykę.

trendy 2016 Dip dye technique

9. Instagram
Dodawanie zdjęć ślubnych na Instagram-ie w czasie rzeczywistym stało się bardzo popularne. Oczywiście, pomysł aby zobaczyć zdjęcia, bez czekania na przesłanie ich przez fotografa jest dobry pod warunkiem, że goście nie spędzą całego czasu na weselu wpatrzeni w swój smartfon. Ten przerażający trend może znacznie pogorszyć atmosferę na weselu. Aby zwiększyć ilość publikowanych zdjęć z wesela w Internecie proponujemy zorganizowanie strefy do robienia zdjęć oraz umieszczenie hasztagu którym zdjęcia mają być oznaczone. Propozycje tablic z hasztagami prezentujemy na zdjęciach poniżej.

trendy 2016 instagram

10. Organizacja wesela przez specjalistę
Zachodnia moda na organizację wesela przez specjalistów powoli zagościła i u nas. I nie mamy tu na myśli dekoratorów i projektantów, tylko wynajęcie menagera wesela. We wszystkich kwestiach organizacji, para spędza na podejmowaniu decyzji ogromną ilość czasu i wysiłku, a często wynik nadal nie jest zadowalający. Kierownik wesela jest po prostu potrzebny, aby ułatwić przygotowania do ślubu i wesela. Nie może on pozwolić na to aby panna młoda się denerwowała oraz wykonać wszystkie zadania profesjonalnie i skutecznie. Zrozumienie tego zagadnienia jest bardzo ważne, a fakt, że coraz więcej par decyduje się na pomoc w organizacji wesela, jest zjawiskiem pozytywnym.

Źródła zdjęć:
bellethemagazine.com, iloveswmag.com, weddingpartyapp.com, weddinginspirasi.com, bridesmagazine.co.uk, mywedding.com, modwedding.com, snapknot.com, burnettsboards.com, fearrington.com, stylemepretty.com, neithersnow.com, yunaweddings.com, blog.theknot.com, eatdringchic.com, southboundbride.com, weddingchicks.com, thesweetestoccasion.com, etsy.com, tierneycyanne.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.