Lista prezentów ślubnych-porady i wskazówki.

Trzy jednakowe żelazka, dwa takie same komplety zastawy stołowej? Nie, nie w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko związane z przygotowaniami ślubnymi jest dopięte na ostatni guzik, a komunikacja między ludźmi na całym świecie jest ułatwiona. Jak sama nazwa wskazuje lista prezentów ślubnych to zbiór podarków, jakie chciałaby otrzymać młoda para w dniu swojego ślubu. Nie wszyscy z gości są w tak bliskiej relacji, że znają potrzeby młodych. Lista prezentów ślubnych popularna jest na całym świecie, szczególnie cieszy się uznaniem na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych. Lista zrobiona przez parę młodą z pewnością ułatwi gościom wybór odpowiedniego upominku, zaoszczędzi im także czasu poświęconego na chodzenie i wybieranie prezentu. Najważniejszym plusem wykonania listy prezentów ślubnych jest niepowtarzalność i zakup najbardziej pożądanych upominków. Przygotowaniem takiej listy zajmują się młodzi, a świadek odpowiedzialny jest za przekazanie jej gościom i sprawną organizację.

W obecnych czasach goście obdarowują młodą parę głównie pieniądzmi. Jednak są też tacy, zwłaszcza starsze osoby, które wolą podarować państwu młodym prezent w postaci zakupionego przedmiotu. Dla takich osób warto wykonać listę prezentów ślubnych, warto wprost powiedzieć co chcielibyście otrzymać, niż później martwić się co z nietrafionym prezentem zrobić.

Lista prezentów ślubnych-porady i wskazówki 1

Tradycyjna lista prezentów ślubnych – spisana na papierze

Oto kilka naszych wskazówek jak wykonać taką listę:

Zastanówcie się czego potrzebujecie.

Na tej liście powinny znaleźć się przedmioty, które się przydadzą w przyszłości, przedmioty codziennego użytku. Jeżeli przed ślubem macie już swoje cztery kąty i są one w jakimś stopniu urządzone, to nie proście gości o to co już macie. Na liście ślubnej może znaleźć się także informacja, iż koperty z zawartością pieniężną także są mile widziane.

Jak długa powinna być lista?

W głównej mierze zależy to od ilości zaproszonych osób. Zasada im więcej, tym lepiej, jest tutaj uzasadniona, ponieważ goście będą mieli wybór, a nie z góry narzucony jeden przedmiot z konkretną ceną.

Cena i wartość prezentu.

Państwo młodzi powinni wziąć pod uwagę to, że nie każdego stać na drogocenne upominki. Zatem na liście powinny znaleźć się prezenty zarówno tańsze, jak i droższe. Nie zapominając o podaniu orientacyjnej ceny wybranych prezentów. Popularne staje się też kupowanie wspólnych prezentów ślubnych. Goście wybierają droższą pozycję z listy i wspólnie składają się na jeden lub kilka prezentów.

Informacja o miejscu gdzie można nabyć dany prezent.

Warto zaznaczyć też na liście, gdzie dany prezent można nabyć. Nie chodzi tutaj o sprzęt AGD, bo z tym nie ma problemu, ale jeżeli upatrzyliście sobie konkretne wyposażenie do wnętrza, zastawę stołową czy podróż poślubną to istotne jest wskazanie miejsca, gdzie można to zamówić i kupić.

Niezwykły prezent czy snobizm?

Wiele z par młodych zastanawia się, czy wybierany przez nich prezent nie zostanie odebrany przez gości jako wymysł, coś niepotrzebnego, coś nierealnego. Tutaj warto kierować się własnymi pragnieniami i potrzebami, nikt inny nie będzie korzystał z tych rzeczy. Jeśli Waszym marzeniem jest egzotyczna podróż poślubna – napiszcie to! To Wasze święto i Wasza lista prezentów.

Lista prezentów ślubnych-porady i wskazówki

Nowoczesna lista prezentów ślubnych – online, w sieci

W Internecie znajdziemy wiele stron poświęconych listom prezentów ślubnych. Na tego typu stronach narzeczeni logują się i tworzą własny szablon, gdzie umieszczają swoje imina, datę ślubu, a także listę oczekiwanych prezentów. Plusem takiej listy jest to, że rezerwacja wybranych przedmiotów przez gości jest anonimowa. Goście między sobą nie muszą wiedzieć co kto kupuje i na co kogo stać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.