Jaka książka w prezencie ślubnym?

Książka zamiast kwiatów.

Dostaliście zaproszenie na ślub, w którym Młoda Para zaznaczyła informację o tym, że chciałaby otrzymać książkę zamiast kwiatów. Zastanawiacie się co wybrać, aby było stosowne, a zarazem praktyczne i ciekawe dla narzeczonych. Dzisiaj postaramy się ułatwić Wam sprawę.

W ostatnich latach modne stało się informowanie zapraszanych gości o drobnych prezentach, jakie można podarować w zamian za bukiety. Aktualnie nikogo już to nie dziwi. Kwiaty, chociaż mają w sobie niesamowity urok i bardzo je lubimy, są dodatkiem nietrwałym, którym możemy cieszyć się zaledwie kilka dni, … może tygodni.

Jaki rodzaj książki wybrać?

Jeżeli Narzeczeni nie określili jasno rodzaju książki, a prezent ma być niespodzianką, to możliwości są nieograniczone. Zastanów się co jest pasją Młodej Pary, czym zajmują się na co dzień, jaki rodzaj literatury byłby dla nich interesujący.

Innym tropem do wyboru książki może okazać się zbliżająca uroczystość – ślub. Na rynku mamy wiele poradników, albumów i pamiątek związanych ze ślubną tematyką. Pismo Święte, to kolejna propozycja, która warta jest uwagi. Stereotypowo uważamy, że Panna Młoda przed ślubem nie umie gotować, co za tym idzie – praktyczną propozycją będą książki kulinarne, przepisy na ciasta, itp. Kolejną propozycją na ciekawy prezent mogą okazać się przewodniki turystyczne Polski, a także innych krajów. Najczęściej Młoda Para po zawarciu związku małżeńskiego chce cieszyć się sobą i postanawiają zamieszkać razem, dlatego też przydatna im będzie literatura o projektowaniu wnętrz i ogrodów. Książki zaliczające się do klasyki polskiej i obcej to kolejna propozycja, która jest dosyć uniwersalna i stosowna na każdą okazję. Książki o miłości – to coś dla romantyków – jeżeli dobrze znacie Młodą Parę, warto je wybrać…. a dla odważnych i z poczuciem humoru gości proponujemy zakup książki z pikantnym wątkiem… Wybiegając w przyszłość dobrym pomysłem będzie literatura związana z ciążą i rodzicielstwem.

Nie zapomnij o dedykacji.

Dedykacja sprawi, że podarowana książka będzie przypominać Młodej Parze o tym ważnym dla nich dniu jakim jest dzień zawarcia sakramentu małżeństwa, dedykacja będzie także informowała o osobie, która ją podarowała. Unikatowa i jedyna w swoim rodzaju pamiątka z ręcznie wykonaną dedykacją będzie wywoływała wiele emocji na twarzach Nowożeńców. Nie przejmujcie się, jeżeli coś wyjdzie krzywo, bądź się rozmaże – nie o to chodzi!

Konkretne przykłady książek.

„W dniu ślubu” wydawnictwo Święty Wojciech

„Miłość jest piękna” Jan Paweł II

„Przewodnik dla rodzin” Jan Paweł II

„Jak wygrać miłość?” Jacek Pawlikowski

„Warto pokochać teściową” Jacek Pawlikowski

 

„Najwspanialsze szlaki turystyczne świata” Grundsten Claes

„Kuchnia polska Encyklopedia sztuki kulinarnej” Romana Chojnacka i inni

„Ciąża i naturalny poród. Praktyczny przewodnik” Lindemann Ortrud

„Apteka domowa” Dugliss Wesselman Stacey

„Jak założyć ogród” Ewa Chojnowska, Mariusz Chojnowski

” Fotograficzna kamasutra” Sonntag Linda

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” James E L

„Mężczyźni są z Marsa kobiety z Wenus” Gary John

„Mały Książę” Saint Exupery Antoine

 

pocket-watch-598039_640

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.