Jak wybrać lokalizację ślubnej sesji zdjęciowej?

Odpowiedzialne podejście do wyboru miejsca do sesji zdjęciowej to podstawa udanych zdjęć. Rozważ trasy z wyprzedzeniem, omów wybrane miejsca z fotografem, aby nie spotkała Cię przykra niespodzianka. Ustal wybór miejsc przy pomocy kilku wskazówek.

1. Unikaj banalnych, „lubianych” przez wszystkich miejsc.

2. Odnieść się do stylu ślubu, zasugeruje to odpowiednie wnętrze i krajobraz. W przypadku inspiracji motywem owoców: jabłek, jagód, wiśni najlepszym miejscem na sesję zdjęciową jest ogród. Na wesele w stylu country w najlepszym tłem będą pola i wiejski klimat. Tematom będzie też odpowiadało wnętrze pałaców, muzeów, starych rezydencji.

3. Spróbuj wybrać dość ustronne miejsce. Albo odwrotnie, miejsce pełne ludzi, aby tłum tworzył tło.

4. Jeśli planujesz sesję zdjęciową w dniu ślubu wybierz miejsce, które położone jest w bliskiej okolicy domu weselnego, restauracji, urzędu stanu cywilnego lub kościoła. Nie jest konieczne, aby robić z sesji zdjęciowej wielkie „wow” – to zupełnie irracjonalna strata magicznego dnia, w którym jest tylko 24 godziny.

5. Ładny widok zawsze jest gwarancją pięknych zdjęć. Zaciszna plaża, leśna polana, góry, wzgórze z widokiem na miasto – to podkreśla romantyzm zdjęć.

6. Wykaż swą osobowość i wybierz miejsce związane z historią Waszej znajomości. Może to być Wasza ulubiona kawiarnia, park, gdzie pierwszy raz poszliście na randkę, na uczelni, gdzie studiowaliście razem, na poczcie, na której zostały wysłane listy do siebie, dworzec kolejowy, gdzie spotykaliście się i rozstawaliście, centrum handlowe, w którym zdarzyło się Wam zobaczyć siebie w tłumie…

7. Uwzględnij porę roku. Należy pamiętać, że nie przez cały rok w lesie, parku, czy polu jest ładnie.

8. A co najważniejsze w przypadku złej pogody przygotuj się na sesję w trudnych warunkach atmosferycznych.

sesja zdjeciowa 783Źródło: weddbook.com, stylemepretty.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.