Jak wybrać idealną fryzurę ślubną?

Wybór fryzury ślubnej nie jest łatwiejszy niż wybór sukni. Kok, romantyczne fale, fryzury z eleganckim greckim akcentem, włosy krótkie, hollywoodzkie loki, uzupełnione woalką, tiarą lub kwiatem – wszystko zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest wzrost Panny Młodej, kształt twarzy, kolor włosów, ubranie, pora roku i pogody.

1. Wzrost Panny Młodej
Uważa się, że dla wysokich Panien Młodych najbardziej odpowiednie są włosy średniej długości. Pannie Młodej o średnim wzroście styliści polecają fryzury które pozostawiają otwartą szyję- ta technika wizualnie zwiększa wzrost.

 

2. Kształt twarzy
Spójrz w lustro, aby określić kształt twarzy i wybierz najbardziej odpowiednią fryzurę. Do zaokrąglonej twarzy najbardziej będą pasować: upięcia, asymetryczne fryzury, długie luźne loki. Twarz kwadratowa- luźne loki, które opadają poniżej ramion. Wydłużona twarz: fale, loki, a przede wszystkim upięcia z grzywką. Do twarzy w kształcie trójkąta (szeroki dół, wąska góra): będzie pasować fryzura warstwowa, u góry bujna, na dole spokojniejsza. Odwrócony trójkąt (szeroka góra, wąski dół): włosy średniej długości, o pełnej objętości na granicy szyi. Do twarzy w kształcie owalnym nadaje się każda fryzura.

 

3. Kolor włosów
Blondynki mogą pozwolić sobie na najbardziej wymyślne fryzury z warkoczami, drobne loczki, wszelkie dodatki, ponieważ na jasnych włosach będą wyraźnie widoczne szczegóły. Dekoracje we włosach: kwiaty, wstążki, spinki- trzeba starannie wybrać. Małe błyszczące ozdoby mają wszelkie szanse zgubić się na tle włosów. Brunetki muszą mieć fryzury z elementami dużymi i wyraźnymi. Jeśli loki, to z pewnością grube i szerokie. Biżuteria w jasnych kolorach, także w białych.

 

4. Suknia ślubna
Główna zasada: fryzura powinna pasować do stylu wybranej sukni. Jeśli sukienka jest uroczysta, pożądane jest, aby wybrać fryzurę wyrafinowaną. Jeśli sukienka wygląda bardziej lekko i zwiewnie, lepszym rozwiązaniem będą luźne fryzury. Pamiętaj, nie przesadzić z doborem. Przedstaw swoją suknię także stylistom, z pewnością udzielą fachowej porady.

 

5. Pora roku i pogoda
Jesienią i wiosną, kiedy jest szczególnie wietrznie i deszczowo, lepiej unikać fryzur z włosami luźnymi i nie sztywno ustalonymi. W przeciwnym razie, całe piękno zamieni się w chaos. W zimie warto pomyśleć o wysoko upiętych włosach, otwierając przy tym szyję. Co jakiś czas na ramionach będzie zakładany płaszcz lub peleryna. W okresie letnim należy unikać „ciężkich” fryzur.

bride-442894_1920

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.