Jak w krótkim czasie zorganizować ślub i przyjęcie weselne?

Nie każdy planuje swoją uroczystość dwa lata w przód. Czasami się tak zdarza, że musimy przygotować ślub i zabawę weselną w kilka miesięcy… Od czego zacząć? Za co się zabrać na początku? Jaki jest najkrótszy czas, który potrzebujemy?
Przygotowania do ślubu zacznijcie od spraw kościelno- prawnych. Niektóre formalności kościelne (kurs przedmałżeński, poradnia rodzinna) muszą odbyć się minimum trzy miesiące przed ślubem. Wizyty w poradni rodzinnej wymagają odpowiednich odstępów. Ważnym elementem jest też spowiedź, na którą potrzebujemy co najmniej jeden miesiąc.
Kolejną sprawą jest sala weselna, jeśli planujemy zorganizować imprezę weselną. Na wielu portalach internetowych można „odkupić” termin wesela w restauracji. To samo dotyczy zespołu muzycznego. Suknię ślubną, garnitur, obrączki oraz niezbędne dodatki można skompletować w ciągu jednego – dwóch miesięcy. Wszelkiego rodzaju dekoracje możemy wykonać sami, bądź z pomocą najbliższych. Na obecnym rynku jest wielu fotografów oraz kamerzystów, którzy mają wolne bliskie terminy. Są też tacy, którzy mogą dojechać do klienta nawet przez cały kraj.

 Trzy miesiące na zorganizowanie ślubu i wesela, to minimum. Jednak z pomocą najbliższych jesteśmy w stanie to zrobić. Im więcej czasu mamy, tym lepiej, jednak krótki czas ma też swoje plusy. Oszczędzamy sobie długotrwałych stresów oraz szybciej podejmiemy wszelakie decyzje.

romantic-note-251821_1920

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.