Dziesięć sekretów udanego i szczęśliwego małżeństwa.

Narzeczeństwo, ślub, podróż poślubna… a potem przychodzi rzeczywistość małżeństwa. Na początku jest ten blask wśród nowożeńców, jednak z czasem to gaśnie. Codzienność staje się coraz bardziej nudna i monotonna. Jak przejść przez życie małżeńskie, tak aby było one szczęśliwe i udane? Aby ułatwić Wam sprawę, zrobiliśmy rozeznanie w tej sprawie, poniżej przedstawiamy cenne rady!

  caucasian-84418_640

1. Serdeczna komunikacja

Komunikacja może być uznana za podstawę dobrego małżeństwa, jednak dla wielu ludzi jest to trudne. Podczas rozmowy z partnerem upewnij się, że kierujesz się mową płynącą z serca, a nie mówisz, to co ślina na język przyniesie. Mów czasami ciepłe słowa, które najbliższa osoba chciałaby usłyszeć.

2. Rozwiązywanie kłótni i problemów

Zróbcie listę rzeczy, o które kłócicie się najczęściej. Przeanalizujcie ją i zastanówcie się co jest tego przyczyną, następnie poprzez znalezienie kompromisu, tak aby każda ze stron była zadowolona, postarajcie się rozwiązać problemy. Udane małżeństwo, to małżeństwo, które opiera się na umiejętności odnajdowania ugody.

3. Uznanie dla drugiej osoby

Najlepszym sposobem, aby wzmocnić pozytywne relacje między dwojgiem ludzi jest wzajemne wyrażanie uznania, nawet w tych małych rzeczach. Każdy człowiek lubi, gdy najbliższa mu osoba, widzi i docenia trud jaki wykonuje. Pochwały i dobre słowa szczególnie umacniają więzi małżonków.

4. Poświęcenie czasu na relaks

Stres w pracy sprawia, że życie jest trudne, nawet poza miejscem pracy. To z kolei przenosi się na efekty relacji małżonków. Bardzo ważny jest czas poświęcony na relaks, odprężenie i oderwanie od rzeczywistości. Od czasu do czasu w dni wolne, wybierzcie się razem na spacer, wycieczkę, do kina, czy do restauracji.

5. Bądźcie dla siebie życzliwi

Przestańcie zauważać małe i nieznaczące błędy, nie wypominajcie sobie ciągle tych samych wad, zacznijcie doceniać swoje dobre cechy. Akceptacja partnera takim jaki jest, to kolejny krok w kierunku udanego małżeństwa.

6. Odrobina spontaniczności

Więzi między małżonkami, z pewnością umocni odrobina spontaniczności. Romantyczna kolacja ze świecami, wypad do kawiarni, na basen, czy Spa. W spontanicznych „akcjach” jest szczypta szaleństwa… a tego w małżeństwie po kilku-, kilkunastu latach brakuje.

7. Krok od technologii

Zrezygnujcie w ciągu dnia przez co najmniej 30 minut z telefonu, komputera, tabletu  i innych urządzeń technologicznych na rzecz rozmowy ze swoją drugą połową. Wspaniałą sprawą jest korzystanie z aplikacji, gdy jesteście daleko od siebie, ale gdy jesteście blisko, spróbujcie utrzymać bliski kontakt, jak najwięcej jak to możliwe.

8. Sprawy finansowe

Kwestie finansowe są prawdziwym problemem dla większości par. Prowadzenie budżetu jest niezbędne, aby upewnić się, że pieniędzy wystarczy na wszystkie opłaty… Ciekawym pomysłem może okazać się założenie wspólnego konta bankowego.

9. Randki

Nawet jeśli jesteście małżeństwem przez 50 lat, trzeba chodzić na randki ze swoim partnerem. Ustal czas, może raz w tygodniu, w którym wyjdziecie razem na wspólną randkę i cieszcie się swoim towarzystwem. Może być to wyjście do kina lub muzeum, na kolację lub na spacer w parku. Poprzez zaplanowane wyjścia można pokazać sobie nawzajem, że małżeństwo jest priorytetem i jest warte czasu.

10. Zróbcie coś razem

Większość par zapomina co połączyło ich w pierwszej kolejności. Czy to zainteresowanie kuchnią, sportem, filmem, polityka, czy coś zupełnie niejasnego. Dlaczego nie powrócić do tego, wspólna pasja to kolejny krok do szczęśliwego małżeństwa.

balloon-289996_640

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.