Czym sypiemy Młodą Parę, nie tylko po wyjściu z kościoła?

Obsypywanie Młodej Pary w dniu ich ślubu to jedna z najstarszych tradycji ślubnych. i jak wiele rzeczy ma swoją symbolikę. Zadanie obsypywania Państwa Młodych spoczywa najczęściej na barkach najbliższych przyjaciół, czy też rodziny przyszłych małżonków. Do wyboru mamy sporo wariantów, począwszy od tradycyjnych pieniędzy i ryżu, po coraz to nowocześniejsze konfetti, czy strzelające tuby wypełnione płatkami kwiatów – wybór należy do Was.

Czym sypać?

Ryż

symbolizuje płodność, szczęście i bogactwo, to jedna z opcji z najdłuższą historią. Ryż, to coś bez czego niektórzy z nas nie wyobrażamy sobie wyjścia z kościoła w dniu ślubu, a z drugiej strony to coś kłopotliwego nie tylko dla Pary Młodej, gdyż ryż wejdzie w każdy zakamarek ubioru i włosów, to także kłopot dla parafii i ludzi dbających o czystość kościoła. Nie każdy proboszcz wyraża zgodę na sypanie Młodych ryżem. Kolejny problem może się pojawić podczas złej pogody, gdy ryż namoknie i stanie się śliski.

Pieniądze

oznaczają dostatek i dobrobyt w małżeństwie. W Polsce bardzo popularny jest zwyczaj sypania Państwa Młodych drobnymi monetami – groszówkami. Małżonkowie muszą wyzbierać wszystkie monety, a ta osoba, która nazbiera ich więcej będzie w przyszłości zarządzała pieniędzmi. Monety mają zdecydowanie mniej minusów w stosunku do ryżu – ucierpieć może jedynie manicure Panny Młodej.

Płatki żywych kwiatów

symbolizują szczęście i płodność. Bajeczny efekt z żywych płatków uzyskami z udziałem większej ilości gości. Na rynku można zdobyć specjalne rożki, w których umieszczamy odpowiednio przygotowane kwiaty do obsypania Młodej Pary.

Konfetti, strzelające tuby

to pomysł ostatnich lat. Z pewnością stworzą one niesamowity efekt. W sklepach mamy ogromny wybór strzelających tub, począwszy od kolorów do wzorów.

Bańki mydlane

to następna propozycja, która podkreśli wyjątkowy charakter dnia ślubu.

Słodycze

to kolejny pomysł, który spodoba się nie tylko Młodej Parze, ale i najmłodszym! Dawniej sypanie cukierkami było bardziej rozpowszechnione, dzisiaj odchodzą pomału w niepamięć, a szkoda bo to niezła zabawa. Obsypki cukierkami odbywały się także na sali weselnej, gdzie Panna Młoda siadała na krześle, a najbliżsi obsypywali słodyczami.

Alternatywą mogą być także balony wypełnione helem, czy dzieci dzwoniące dzwoneczkami. Nie jest to forma do obsypywania, ale może wzbogacić i podkreślić uroczysty charakter wyjścia Młodych Małżonków z kościoła.

Na koniec pragniemy zaznaczyć, aby nie zrobić czegoś wbrew Młodej Parze, aby wybór jednej lub kilku wyżej wymienionych opcji skonsultować z przyszłymi małżonkami. Nikt z nas w tak ważnym dniu nie chciałby czegoś, co się mu nie podoba.

2 Komentarzy

  1. Adam

    U mnie pieniądzami się rzuca 🙂

  2. Karolina

    Bardzo Ciekawy artykuł, dziękuje za informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.