Co można założyć do ślubu zamiast welonu?

Welon do niedawna był uważany za nieodłączny element stroju Panny Młodej. Coraz częściej zamieniany jest przez woalki, opaski, kapelusze, diademy, żywe kwiaty, spinki, wsuwki, kokardki, motylki i inne dekoracje do włosów. Ozdobne opaski do włosów zapewniają funkcjonalność i są dekoracją fryzury Panny Młodej. Naturalne akcenty, biżuteria i kapelusze to atrybuty nowoczesności.

Woalka
Woalka zakładana jest przez Panny Młode, które nie boja się wyzwań. Dodaje ona w tajemniczości i delikatności lub ekstrawagancji. Idealnie pasuje do sukni ślubnych utrzymanych w stylu lat 20, księżniczek , oraz prostych sukienek. Woalka nawiązuje do stylu vintage i daje poczucie elegancji królewskiej.

 

Wsuwki i spinki.
Dekoracyjna spinka pomoże ozdobić w prosty i elegancki sposób włosy Panny Młodej. Ozdobne spinki mogą posiadać kryształy, perełki lub dżety, dzięki czemu zapewnią wystrój i funkcjonalność, przytrzymując włosy w miejscu.

Opaski
Opaski ślubne są w różnych stylach. Najprostsze, są zwykłe, białe, które rozciąga się na górnej części głowy Panny Młodej. Bardziej skomplikowane style to bardzo grube opaski, które pokrywają większość korony głowy, wykonane z satyny lub koronki, można dopiąć do nich duże kwiaty.

Kwiaty i piórka
Panie kwiaciarki pomogą nam w wyborze kwiatów oraz odpowiednio je przygotują, tak aby utrzymały świeżość przez cały dzień. Kwiat pięty we włosy powinien pasować do całości i do bukietu Panny Młodej.

Kapelusz
Panna Młoda może założyć biały kapelusz w miejsce tradycyjnego welonu. Kapelusze ślubne mogą mieć formę dużą, z szerokim rondem. Mały kapelusz, który mieści się na jednej stronie głowy Panny Młodej jest inny.

Tiara, diadem.
Tiara przypomina koronę, więc nadaje atmosferę piękna i wyrafinowania. Diadem można nosić na włosach upiętych, lecz wyróżnia się bardziej na długich włosach rozpuszczonych. Diademy można zakupić w różnych rozmiarach, zaczynając od małych cienkich, a kończąc na obszernych jak korona. Plastik, kryształ i dżety to tylko niektóre z opcji dostępnych materiałów tworzących tiarę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.