Atrakcje na ślubie i weselu – jak sprawić, aby Wasze wesele było niezapomniane.

Co zrobić, aby goście zapamiętali Wasze wesele w sposób szczególny? Jakie atrakcje zadziwią i zachęcą gości do udziału w nich? Jaką niespodziankę wybrać, aby wszyscy się dobrze bawili?

Każda para narzeczonych planująca ślub zadaje sobie to pytanie. Sprawa nie jest prosta. Należy bowiem dotrzeć do grupy ludzi w różnym wieku i o różnych upodobaniach. W ostatnich latach atrakcjami weselnymi zajmowali się głównie wodzirej, DJ, osoba z orkiestry, dziś to nie wystarcza! Młodzi chcą zadziwiać gości coraz to ciekawszymi propozycjami.

Aktualnie bardzo popularna i ciesząca się ogromnym uznaniem jest foto-budka, dzięki której przy dobrej zabawie pamiątkę weselną zyskują nie tylko goście, ale i młoda para. Koszt atrakcji ok 1000 zł.

Niepowtarzalny pierwszy taniec to tradycja, bez której nie wyobrażamy sobie zabawy weselnej. Dla młodej pary jest to niezwykle stresujący moment, gdyż oczy wszystkich gości są skierowane właśnie na nich. Jednak warto poświęcić więcej czasu na przygotowanie nawet prostego układu tanecznego.

Coś dla najmłodszych – animatorka do dzieci na wesele, to świetny pomysł, jeżeli wśród rodziny i znajomych mamy małe pociechy. Kolejną atrakcją dla dzieci może być klaun, piłkarzyki, czy stół do ping ponga.

Karaoke, to dość odważny pomysł, jednak świetna zabawa gwarantowana! Dla gości odpoczywających i siedzących przy stole polecamy wykonać śpiewnik weselny, w którym zamieścić można teksty wybranych piosenek. Wspólny śpiew zintegruje wszystkich przybyłych gości.

Coś na słodko – candy bar, czyli stół ze słodkościami. W Polsce nie jest zbyt popularny, jednak ma być jednym z trendów w 2015 roku! Fontanna czekoladowa – to kolejna słodka atrakcja, która skusi nie tylko najmłodszych 🙂

Pokaz sztucznych ogni i fireshow – teatr ognia, jako ciekawa, lecz kosztowna propozycja atrakcji na wieczór w plenerze.

Lampiony szczęścia, niewielkimi krokami odchodzą do lamusa, niemniej jednak można jeszcze je spotkać na uroczystościach weselnych. Lampiony to atrakcja bardzo pokaźna, należy wszakże zachować przy nich dużą ostrożność.  Balony z helem puszczone do nieba to następne urozmaicenie tego wyjątkowego dnia.

Coś tradycyjnego, a zarazem praktycznego – księga gości. Dla młodej pary to świetna pamiątka, z kolei dla gości to miejsce, gdzie można po raz kolejny przekazać życzenia i miłe słowa skierowane do małżonków.

Pokaz zdjęć w postaci prezentacji multimedialnej, to kolejny pomysł na urozmaicenie zabawy weselnej. Prezentacja ze zdjęciami może przedstawiać obraz młodej pary, od chwili, w której się poznali i bardziej przybliżyć gościom ich wspólną znajomość. Pokaz slajdów z fotografiami to także dobre rozwiązanie jako podziękowania dla rodziców… Jednak w tej formie należy cofnąć się w czasie jeszcze bardziej – do czasów młodości rodziców.

Upominki dla gości – to coś na co goście czekają z chęcią! Wystarczy coś drobnego, skromnego, a sprawi, że zaproszeni uczestnicy wesela poczują się docenieni.

Coraz popularniejsze staje się także puszczanie motyli po wyjściu z kościoła, jako alternatywa dla białych gołębi. Kolejną, jeszcze rzadko spotykaną atrakcją w Polsce są czekające na wychodzącą z kościoła parę młodą anioły na szczudłach.

Podsumowując udzielamy wskazówki: wybierając atrakcje na swój ślub i wesele kierujcie się rozsądkiem i umiarem. Wybierzcie kilka, ale dobrze dopracowanych atrakcji, tak aby nie było ich za wiele, żeby Wasza uroczystość kojarzyła się przybyłym gościom, głównie z Wami.

Źródło zdjęcia: weddbook.com, theloveliestday.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.